Zakwalifikowani do drugiego etapu

2015-10-07

W drugim etapie Konkursu usłyszymy 43 pianistów, wśród nich ośmiu Polaków.

Jury pod przewodnictwem prof. Katarzyny Popowej-Zydroń podało w środę tuż po godz. 22 wyniki I etapu przesłuchań. Do kolejnego etapu dostały się, jak ocenił dyrektor Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina Artur Szklener, „aż 43 osoby”.

Oprócz ośmiu Polaków, do dalszego udziału w konkursie zakwalifikowało się pięciu reprezentantów Chin, pięciu Japończyków, pięciu pianistów z Korei Południowej, czterech reprezentantów Stanów Zjednoczonych, trzech Rosjan, trzech Kanadyjczyków, dwóch Włochów i po jednym pianiście z Czech, Ukrainy, Chorwacji, Francji, Węgier, Wielkiej Brytanii, Łotwy i Grecji. 


Repertuar II etapu obejmuje m.in. ballady, barkarolę, fantazję, scherza, walce i polonezy.  Przesłuchania  potrwają od 9 do 12 października.  

Lista osób zakwalifikowanych do II etapu: 
 
Soo Jung Ann (Korea Południowa)
Miyako Arishima (Japonia)
Łukasz Piotr Byrdy (Polska)
Michelle Candotti (Włochy)
Luigi Carroccia (Włochy)
Galina Chistiakova (Rosja)
Seong-Jin Cho (Korea Południowa)
Ivett Gyӧngyӧsi (Węgry)
Chi Ho Han (Korea Południowa)
Olof Hansen (Francja)
Zhi Chao Julian Jia (Chiny)
Aljoša Jurinić (Chorwacja)
Su Yeon Kim (Korea Południowa)
Dinara Klinton (Ukraina)
Aimi Kobayashi (Japonia)
Qi Kong (Chiny)
Marek Kozák (Czechy)
Łukasz Krupiński (Polska)
Krzysztof Książek (Polska)
Rachel Naomi Kudo (USA)
Kate Liu (USA)
Eric Lu (USA)
Łukasz Mikołajczyk (Polska)
Alexia Mouza (Grecja)
Mayaka Nakagawa (Japonia)
Szymon Nehring (Polska)
Piotr Nowak (Polska)
Arisa Onoda (Japonia)
Georgijs Osokins (Łotwa)
Jinhyung Park (Korea Południowa)
Charles Richard-Hamelin (Kanada)
Dmitry Shishkin (Rosja)
Rina Sudo (Japonia)
Michał Szymanowski (Polska)
Arseny Tarasevich-Nikolaev (Rosja)
Alexei Tartakovsky (USA)
Alexander Ullman (Wielka Brytania)
Chao Wang (Chiny)
Andrzej Wierciński (Polska)
Zi Xu (Chiny)
Yike (Tony) Yang (Kanada)
Cheng Zhang (Chiny)
Annie Zhou (Kanada)

Szczegółowy harmonogram występów

Pozostałe aktualności